Artykuł sponsorowany

Czy kapsułki reishi pomogą w zdobywaniu lepszej kondycji organizmu?

Czy kapsułki reishi pomogą w zdobywaniu lepszej kondycji organizmu?

Grzyb reishi, znany również jako Lingzhi, to gatunek grzyba, który od wieków jest wykorzystywany w medycynie chińskiej ze względu na swoje liczne właściwości prozdrowotne. W ostatnich latach coraz więcej osób w Polsce sięga po suplementy diety z ekstraktem z tego grzyba, mając nadzieję na poprawę swojej kondycji fizycznej i psychicznej. Czy jednak rzeczywiście kapsułki reishi mogą przyczynić się do zdobywania lepszej kondycji organizmu? W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu.

Właściwości lecznicze grzyba reishi

Reishi to grzyb o szerokim spektrum działania, które wynika z obecności wielu aktywnych substancji biochemicznych. Należą do nich m.in. triterpeny, polisacharydy, peptydy czy sterole. Dzięki tym związkom grzyb wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe oraz immunomodulujące. Ponadto reishi może wpływać na poprawę pracy układu krążenia, obniżenie poziomu cholesterolu oraz wspomaganie funkcjonowania wątroby.

Wpływ na wydolność organizmu

W kontekście poprawy kondycji organizmu szczególnie istotne jest działanie reishi na układ immunologiczny oraz układ krążenia. Grzyb ten może stymulować produkcję białych krwinek, które odpowiadają za obronę organizmu przed infekcjami i chorobami. Ponadto, reishi może wpływać na rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei prowadzi do lepszego dotlenienia tkanek i organów. W efekcie osoby stosujące suplementy z ekstraktem z tego grzyba mogą odczuwać poprawę wydolności organizmu oraz większą odporność na zmęczenie.

Wsparcie dla układu nerwowego

Kolejnym aspektem, który może wpłynąć na poprawę kondycji organizmu, jest działanie reishi na układ nerwowy. Grzyb ten wykazuje właściwości adaptogenne, co oznacza, że może pomóc organizmowi w radzeniu sobie ze stresem oraz przeciwdziałać jego negatywnym skutkom na zdrowie. Ponadto reishi kapsułki mogą wpływać na poprawę snu, redukcję stanów lękowych czy obniżenie poziomu kortyzolu - hormonu stresu. Dzięki temu osoby stosujące kapsułki z ekstraktem z tego grzyba mogą odczuwać większą równowagę emocjonalną oraz lepsze samopoczucie.